Berserk: The Cataclysm recenzja

Bezpłatna karcianka online w przeglądarce, stworzona dla fanów dynamicznych pojedynków online. Berserk: The Cataclysm idealnie sprawdza się w przeglądarce internetowej!

berserk_the_cataclysm_scr_4

Graj za DARMONastały dobre czasy dla wszystkich fanów gier karcianych, których pojawia się coraz więcej, szczególnie po sukcesie popularnej Duel of Champions. Postępującą ciasnotę na rynku, spotęgował Blizzard i Hearthstone: Heroes of Warcraft, a Ubisoft wydał Panzer General Online (coś dla fanów wojennych karcianek!). Berserk: The Cataclysm, to najnowsza oferta dla „karciarzy” i darmowa gra karciana online, dostępna w polskiej wersji językowej. Uniwersum? Świat fantasy, pełen magii, potworów, magów i elfów – chyba wszyscy lubimy TE klimaty! Jeśli spodziewacie się zawiłej mechaniki walki i półgodzinnych pojedynków – muszę was uspokoić. Berserk: The Cataclysm oferuje bardzo zautomatyzowaną formę rozgrywki, w której projektujemy talie kart (grupy bojowe), włączamy walkę i obserwujemy przebieg bitwy.

berserk_the_cataclysm_scr_1

Gra czyni nas w ten sposób widzami, bez czynnego udziału w toczącym się boju. Czy to dobrze? Na pewno jest to interesujące urozmaicenie po godzinach spędzonych w Duel of Champions. Czynnik losowy rządzi wszystkim, nie możemy nawet wybrać jednej z wystawianych kart! Włączamy bitwę i możemy odejść od komputera, by po powrocie, zobaczyć wyniki toczonego pojedynku. Podczas bitwy, najważniejsze jest zatłuczenie na śmierć wrogiego bohatera, a wszystko odbywa się na dwóch przeciwstawnych sobie paskach – każdy z nich służy do wystawiania jednostek danego gracza. I tak runda za rundą, jednostki wkraczają na pole walki i okładają się ciosami, okazjonalnie tłukąc przeciwstawnych bohaterów. Każda jednostka ma czas ilość rund, jakie muszą upłynąć, aby została wystawiona.

berserk_the_cataclysm_scr_2

Bitwę można przyśpieszyć, co pozwala na dodatkowe zaoszczędzenie czasu – istnieje kilka poziomów szybkości rozgrywki. Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki: kampania i walki PvP. Możemy brać udział w bitwach PvP, które opiera się na rywalizacji o konkretne terytoria, by z tego tytułu, mieć dostęp do rzadkich surowców. Pomysł jest interesujący i powinien spodobać się wielbicielom strategii online. Berserk: The Cataclysm wygląda bardzo przyzwoicie. Nie jest to może szczyt tego co dane było mi widzieć w przeglądarce, ale to solidny i akceptowalny poziom dla tego typu produkcji. Serwery trochę przeszkadzały podczas gry, ale być może był to odosobniony przypadek. Menu jest przejrzyste i pomaga się szybko odnaleźć w grze, bo trzeba jeszcze nauczyć się zarządzania taliami.

berserk_the_cataclysm_scr_3

Mikropłatności, czyli kilka szczypt kontrowersji. Może macie ochotę na nowe, lepsze karty? Zastrzyk kart byłby mile widziany, ale wiąże się to z zakupami w wewnętrznym sklepie – nie jest jednak powiedziane, że będzie to takie opłacalne. Zakup paczek z kartami wiąże się z pewnym ryzykiem. W czasie losowania nowych kart do talii, możemy mieć sporo szczęścia, albo niesamowitego pecha i nie wylosujemy nic specjalnego. Czy chcecie wydawać pieniądze w grze, czy chcecie grać bezpłatnie, powinniście czerpać frajdę z gry. Wybór należy ostatecznie do was.

Graj za DARMO

ZALETY OCENA GRYOcena
Zalety Rozgrywka oparta na PvE i PvP
Zalety Szybka i wciągająca rozgrywka
Zalety Ładny wygląd kart i przyjemne wrażenia estetyczne
Zalety Oryginalny pomysł
WADY
Zalety Drobne błędy
Zalety Dla niektórych graczy, rozgrywka może być przesadnie zautomatyzowana

Werdykt
Berserk: The Cataclysm stawia na szybkie tempo rozgrywki i wygodę, ale nie wiem czy podejdzie wszystkich wielbicielom karcianek. Osobiście, stawiam przede wszystkim na bardziej przemyślaną rozgrywkę, która daje czas na zastanowienie i wczucie się w grę. W końcu ma się wtedy znacznie więcej z gry, jeśli można bardziej kształtować taktykę podczas walki. Mojego kręcenia nosem, nie zmieni jednak fakt, że Berserk: The Cataclysm to solidna i dobra gra, która powinna znaleźć nie jednego fana. Zarejestrujcie się i zobaczcie sami, w co można zagrać w przeglądarce…