Dragon2 recenzja

Dragon2 to wydana w marcu 2017 roku kontynuacja Dragon Knight, popularnego MMORPG opracowanego i opublikowanego przez Yuanjie Network Technology Limited w ramach sieci Sala Game. Gra jest dostępna w całości w języku polskim!

dragon2_scr_1

Graj za DARMO

W grze Dragon2 wcielamy się w dzielnego rycerza, który rusza na niebezpieczną misje od której zależy ostateczny los ludzkości. Jesteśmy prowadzeni przez wątek fabularny gry kompletując różne zadania i ulepszając postać naszego wojownika. Naszymi przeciwnikami będą demony, orkowie, sukuby, gobliny i inne stwory ciemności, które zaatakowały magiczny świat Dragon2. W trakcie naszej wędrówki wykonamy bardzo wiele zadań i za ich skompletowanie otrzymamy najcenniejsze przedmioty, które występują w wielu odmianach i stanowią podstawowe wyposażenie naszego herosa. Krok po kroku, będziemy pomagali w ratowaniu świata i jednocześnie zdobywali nieprzebrane bogactwa oraz magiczne artefakty różnej mocy. Każdy z przedmiotów można ulepszyć i to na kilka sposobów, by dodawały znacznie więcej mocy noszącemu je herosowi.

dragon2_scr_3
W Dragon2 nie gramy tylko podstawowymi bohaterami, ale możemy również rekrutować nowych herosów i w ten sposób pokonywać większe grupy potworów.

Dostaniesz swoich pierwszy dodatkowych bohaterów od poziomu 15 i będzie to księżniczka oraz wojownicza amazonka. Każdy bohater może posiadać kilka przedmiotów w celu poprawy swoich statystyk: punktów ataku, punktów życia oraz punktów walki. Ekonomia Dragon2 opiera się na kilku zasobach, oraz punktach doświadczenia, jak w każdym szanującym się MMORPG. W części PvE będziesz wykonywał różne, którymi będą głównie walki z potworami i bossami. Bitwy pozwolą Ci zdobyć doświadczenie, złoto i szafiry, a także wspiąć się na kolejne poziomy doświadczenia. By odblokować nowe obszary z nowymi zadaniami, przedmiotami i wrogami, należy osiągnąć odpowiedni poziom doświadczenia. Jak w innych w przeglądarkowych MMORPG, należy brać udział w różnych trybach gry, by ulepszyć swoją postać. Zaangażowanie w rozwój procentuje, szczególnie, że możemy wziąć udział w zadaniach grupowych.

dragon2_scr_4

Walka została podzielona na tury, a nasz bohater otrzymuje do dyspozycji 5 różnorodnych umiejętności, którymi może układać swoją własną taktykę na dany pojedynek. Aby wykonać odpowiednie ataki, będziesz potrzebował określonej ilości punktów Furii, które są odpowiednikiem punktów Many. Wraz z czasem trwania walki, bohater zbiera ich coraz więcej i pewnym momencie, może użyć najpotężniejszych, dewastujących ataków, które całkowicie rozbiją wrogów. Jeśli chodzi o PvP, możemy wziąć udział w walce z innymi graczami od poziomu 60. Jest to doskonała okazja, by pokazać reszcie graczy potęgę naszego bohatera! Za wygrane pojedynki otrzymujemy nie tylko duże ilości zasobów, ale także cenne i potężne przedmioty, dlatego zachęcam do udziału w tej części rozgrywki. Postać należy cały czas rozwijać, by mogła nawiązać walkę z najsilniejszymi graczami, co nie zawsze jest proste i wymaga zaangażowanej gry.

dragon2_scr_2

Na osobną analizę zasługuje część gry bezpośrednio związana z naszym herosem. Twoja postać posiada specjalne drzewo umiejętności, które służy do zarządzania i ich rozwoju, by stawały się coraz bardziej skuteczne. Bohater posiada również rozbudowane sekcje ekwipunku, gdzie można przebierać postać do woli i ulepszać posiadane przedmioty. Jeśli coś w grze wydaje się zbyt skomplikowane, możecie śmiało skorzystać z dostępnej części Przewodnika, gdzie jest pokaźna ilość niezbędnych informacji. Chat pozwala komunikować się z innymi graczami od samego początku swojej przygody w grze Dragon2. Możemy się na nim umawiać, by stoczyć pojedynek lub skorzystać z porad dotyczących rozgrywki. Na wyższych poziomach postaci, komunikacja z innymi bohaterami jest szczególnie istotna z racji koordynowania swoich działań z innymi graczami.

dragon2_scr_6

Dragon2 jest bardzo kolorowy, a rozgrywce towarzyszą miłe dla oka, rysunkowe grafiki. Swoją postać obserwujemy w widoku z góry, dzięki czemu mamy bardzo wygodny podgląd na mapę przygód i rozgrywające się wydarzenia. Interfejs jest bardzo prosty i wygodny, ponieważ praktycznie za pomocą jednego kliknięcia można przejść do zadań i zostać przekierowany we właściwe miejsce na mapie przygód. Jest to szczególnie pomocna opcja, jeśli mamy problem ze znalezieniem miejsca do odebrania należnej nagrody. W chwilach największego ruchu na serwerze, może być szczególnie tłoczno na ekranie, dlatego uproszczenia w znajdywaniu drogi są jak najbardziej na miejscu.

dragon2_scr_7

By nieco przyśpieszyć nasze podróże po świecie gry, dodano system wierzchowców, które pomogą w przemieszczaniu się po olbrzymich obszarach Dragon2. Wierzchowce są różnych rozmiarów, a każdy z nich wygląda niesamowicie. Na początek dostałem olbrzymiego błękitnego wilka, który służył mi od tej pory za skuteczny transport. Są dostępne także inne wierzchowce, ale trzeba się trochę bardziej postarać, by je zdobyć. Na wyższych poziomach czekają na nas coraz potężniejsze wierzchowce.

dragon2_scr_8

Na koniec kilka słów na temat mikropłatności. W Dragon2 opierają się na specjalnej walucie (Rubiny), które służą do odblokowywania niektórych elementów gry. Z punktu widzenia gracza nie ma dużej presji na zakup, ponieważ wciąż można cieszyć się z gry bez konieczności wydawania pieniędzy. Jeśli jednak chcesz mieć z gry nieco więcej, możesz zastanowić się nad zasileniem postaci dodatkową ilością wspomnianych Rubinów.

dragon2_scr_5

Graj za DARMO

Zalety Ocena gry:Ocena
Zalety Kolorowa warstwa graficzna!
Zalety Spora zawartość PvE i PvP
Zalety Prosta w obsłudze
Zalety Grupa bohaterów do kontrolowania
Zalety Rozbudowane moduły rozgrywki
Wady
Zalety Nie dla każdego

Nasza ocena
Jak na przeglądarkową grę MMORPG, Dragon2 to solidna i bardzo dobrze wykonana produkcja, oferująca graczom szerokie możliwości działania. Możemy skupić się na wykonywaniu misji PvE lub wciąż udział w dynamicznym PvP, albo po prostu spędzać czas z przyjaciółmi z gry. Mechanika walki została tak skonstruowana, by dać nam możliwość wpływu na ostateczny rezultat pojedynku oraz nie zniechęcić nas nudą. Efekty audiowizualne są bardzo zachęcające i przyciągają do gry, co widać szczególnie podczas walki, ale także podczas przemierzania świata gry. Na serwerze można spotkać wielu sympatycznych graczy, którzy chętnie pomogą w razie problemów. Grę mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim poszukującym ciekawej gry MMO i chcących przeżyć wyjątkową przygodę.

W Dragon2 PL można zagrać w oknie przeglądarki, korzystając bezpośrednio ze strony producenta, albo na Facebooku, co jest wyraźnym udogodnieniem dla wszystkich nowych graczy.