Łowcy Zombi: Apokalipsa recenzja

Łowcy Zombi: Apokalipsa do darmowa gra skierowana do wszystkich wielbicieli gier RPG i wyjątkowo popularnej tematyki zombi. Gracze wejdą do świata zdominowanego przez tajemniczy wirus, który zamienia ludzi w wygłodniałych nieumarłych. Popularni „Łowcy” są dostępni na komputery, tablety oraz smartfony.

lowcy_zombi_scr_730x457_1

Graj za DARMO

Chyba każdy z nas miał już okazję zetknąć się z przerażającymi zombi, które oddziaływają bardzo mocno na współczesną popkulturę. Miliony ludzi z wielkim zainteresowaniem oglądają kolejne odcinki The Walking Dead, kolejne odsłony produkcji w stylu Dawn of The Dead lub, po prostu, przebierają się za zombi i straszą się nawzajem uczestnicząc w Marszach Zombi. Łowcy Zombi: Apokalipsa to polska produkcja w modelu Free to Play, w której gracze stają się jednym z Łowców i ruszają przed siebie, by ocalić swoich bliskich, walcząc przy tym ze złą korporacją SIRUS. Fabułę możemy stopniowo odkrywać w jednym z trybów gry (Kampania), a każdy jej kolejny krok oznacza walkę z innym przeciwnikiem. W trybie Klatka rozegrasz serie pojedynków z losowymi przeciwnikami; tryb Wypad to czasowa wyprawa, która kończy się walką z jednym z potworów.

Za każdą wygraną walkę otrzymasz pokaźna nagrodę. Za porażki również otrzymuje się nagrody, ale są one niższe niż w wypadku wygranej. Osobną sprawą jest Gang, czyli odpowiednik klanu. Za samo stworzenie lub dołączenie do klanu, gracze są nagradzani bonusami do atrybutów. Będąc już w Gangu, gracze współpracują ze sobą i rozwijają budynki gangu oraz biorą udział w trudniejszych i bardziej zaawansowanych modułach gry. Najciekawszym modułem jest Wojna o Miasto, w którym gracze rywalizują o określone terytoria, by w ten sposób otrzymać potężne bonus dla siebie i Gangu.

lowcy_zombi_scr_730x457_2

Dużą zaletą jest możliwość gry bez rejestracji, więc najpierw możecie sprawdzić, czy gra wam się podoba czy też nie. By w pełni skorzystać z możliwości gry na kilku urządzeniach jednocześnie, należy się zarejestrować, by zapisać progres. Warto też dodać, że po zapisaniu konta można używać specjalnych kodów na darmowe Monety, które są udostępniane przez twórcy gry.

Grafika została oparta o zdjęcia, co można wytłumaczyć bardziej bezpośrednim nawiązaniem do filmów i seriali o tematyce żywych trupów. Zombi są dość różnorodne i dotykają je mniej lub bardziej zaawansowane poziomy rozkładu. Pierwsi przeciwnicy są lekko pokrwawieni, a reszta, wydaje się znacznie bardziej nadgniła. Oprócz żywych trupów, spotkamy w grze także żołnierzy, kultystów, komandosów i innych żywych przeciwników. “Łowców” można uruchomić poprzez aplikację mobilną lub przeglądarkę internetową, przez co można grać na komputerze, tablecie oraz smartfonie.

lowcy_zombi_scr_730x457_4

Mikropłatności są oparte o walutę premium czyli Monety. Istnieje możliwość zdobycia ich bezpłatnie w różnych modułach gry. Grając w kampanie i walcząc z potworami, zdobędziesz codzienne pewien limit Monet, a jak chcesz przyśpieszyć progres, możesz wydać normalne pieniądze. Generalnie nie jest konieczne kupowanie czegokolwiek ponieważ całą zawartość gry można otrzymać za darmo, ale wymagać to będzie trochę cierpliwości.

lowcy_zombi_scr_730x457_3Graj za DARMO

Pobierz z Google Play
Pobierz z iTunes

Zalety Ocena gry:Ocena
Zalety POLSKA GRA!
Zalety Zombi!
Zalety RPG
Zalety Możliwość gry na PC, tablecie i smartfonie
Zalety Rozbudowane moduły rozgrywki
Wady
Zalety Nie dla każdego

Nasza ocena
Gorąco popieram polskie produkcje niezależne, dlatego doceniam pomysłowość twórców gry. Łowcy Zombi to przyjemna gra RPG, która z jednej strony potrafi zaangażować, z drugiej nie wyzwala zbyt wiele negatywnych emocji. Nawet w razie przegranej otrzymujemy nagrody, tyle że są mniejsze. Możemy walczyć się z zombi, z innymi graczami, dołączyć do gangu, walczyć o terytoria, walczyć z supermutantami zombi broniącymi bunkier – w Łowcach Zombi jest co robić.

Z pewnością, Łowcy Zombi: Apokalipsa to nie drugi Wiedźmin, ale odważna próba stworzenia czegoś nowego i oryginalnego na polskim rynku gier Free to Play.