Obrońcy Galaktyki recenzja

Obrońcy Galaktyki to darmowa gra MMO, która przenosi graczy w głęboką przestrzeń kosmiczną, w najmniej znane części galaktyki. Jej niegdyś odległe rejony były niedostępne, ale za sprawą wielkiego odkrycia, stały się niemal na wyciągnięcie ręki.

og_730x457
Graj za DARMO

Trwa brutalna rywalizacja o surowce i pieniądze, pomiędzy bezwzględnymi rządami, chciwymi korporacjami i zuchwałymi poszukiwaczami przygód. Na jednej z kolonizowanych planet dochodzi do tajemniczego incydentu. Gracz jest jednym ze śmiałków, którzy postanawiają zbadać sytuację i wyjaśnić całkowity brak komunikacji z osadnikami. To tylko przedsmak wielkiej przygody, jaka czeka na Ciebie na planecie X52…

og_scr_730x457_6

Więcej nie chce zdradzić, powiem jedynie, że intryga jest bardzo interesująca. Kampania rozwija wątek fabularny gry i aktualnie liczy około 60 kroków podzielonych na 10 rozdziałów, a jest to tylko jeden z trybów gry. Obrońcy Galaktyki oferują aktualnie 8 różnych trybów rozgrywki, od najprostszych walk z komputerowymi przeciwnikami, po bardziej skomplikowane, w których zmierzymy się z oddziałami innych graczy (zamiast klany są tutaj Sfory).

W „Obrońcach” jest kilka różnorodnych trybów gry, które oferują graczom dodatkową formę motywacji do aktywnej i regularnej gry. Oczywiście najbardziej interesujące wydają się tryby PvP (gracz kontra gracz), w których można skutecznie rywalizować z każdym graczem, uprzednio zapisanym do danego modułu. W trybie Starcie, odbyłem 15 szybkich walk i zebrałem, zarówno punkty doświadczenia, jak i tzw. Żelazne Porcje (coś a la żywność) i przeskoczyłem do modułu Szturm. Tam właśnie, musiałem poczekać 30 minut i po upływie tego czasu stoczyłem pojedynek za który otrzymałem pokaźną nagrodę. Potem, przeszedłem do Kopuły Gromu, gdzie walczy ze sobą piątka graczy o miejsce w rankingu. Na sam koniec, założyłem Sforę (odpowiednik klanu) i zacząłem werbować graczy do wspólnej zabawy. Okazało się wtedy, że właśnie Sfora posiada własne moduły gry, w których naprawdę warto brać udział. Batalia o Planetę to walka o Sektory na planecie, czyli tryb Sfora kontra Sfora w praktyce! W grze Obrońcy Galaktyki naprawdę jest co robić.

og_scr_730x457_8

Gra sprawdza się idealnie podczas przerwy w szkole czy pracy, kiedy chcemy sobie poklikać, a potem wrócić do swoich obowiązków. Spełnia swoją rolę idealnie! Oczywiście dla bardziej zaangażowanych w grę, można poświęcić więcej czasu społecznościowej warstwie gry, by w ten sposób, nawiązać jakieś bliższe znajomości z innymi graczami. To szczególnie ważne, jeśli chcemy rozkręcić swoją własną Sforę, która oferuje unikalne bonusy dla postaci.

og_scr_730x457_1

Ekonomia gry opiera się na trzech walutach i są to: Kredyty, Żelazne Porcje oraz Kryształy. Każda z nich ma nieco inne zadanie, ale można wyróżnić, że najważniejsze są Kredyty. Wszystkie trzy otrzymujemy, jako nagrodę w różnych akcjach, jakie podejmujemy w grze. Postać rozwijamy otrzymując punkty doświadczenia, ale także przez wykupywanie kolejnych poziomów umiejętności, które mają znacznie większe znaczenie. Wzrost poziomu jest ważny, by odblokować dostęp do wybranych przedmiotów lub trybów gry i z tego względu warto rozwijać postać.

og_scr_730x457_2

Punkty doświadczenia dostajemy praktycznie w każdym module, więc nie jest to problem. Warto pochylić się nad bardzo kolorową grafiką, reprezentowaną przez ręcznie rysowane grafiki, które idealnie przedstawiają świat przyszłości. Wygląd niektórych przeciwników, jak i zestawów, zasługuje na najwyższe uznanie. Szczególnie przypadły mi do gustu roboty kroczące, jakie pojawiają się w kampanii oraz najlepsze zestawy, jakie może zakupić gracz. Twój bohater może dźwigać naprawdę potężną broń – możecie mi wierzyć na słowo. Mikropłatności funkcjonują głównie w formie wewnętrznej waluty, którą są tzw. Kredyty.

og_scr_730x457_7

Jest to najważniejsza waluta gry, którą wydajemy na najważniejsze elementy gry: przedmioty, konto premium, czy odblokowanie czasowe, niektórych trybów gry. Co ważne, nie musimy kupować Kredytów, by zdobyć każdy z przedmiotów – wystarczy odrobina cierpliwości i aktywnej gry, by uzbierać Kredyty na wymarzony zestaw przedmiotów lub ulepszenie Droida. Jeśli natomiast cierpliwość nie jest waszą najmocniejszą stroną, zawsze możecie doładować portfel Kredytów przy pomocy SMS (mało korzystne) lub przelewu (bardzo korzystne). Czy warto? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami…

Graj za DARMO

Zalety Ocena gry:Ocena
Zalety POLSKA GRA!
Zalety Zróżnicowane tryby rozgrywki
Zalety Klimaty Sci-fi
Zalety RPG
Zalety Możliwość gry na komputerze, tablecie i smartfonie
Wady
Zalety Nie dla każdego

Nasza Ocena
Gra Obrońcy Galaktyki to czołówka darmowych „klikaczy” (czyli gier RPG opartych na klikaniu) z rewelacyjną warstwą graficzną, obszerną zawartością tekstową, wieloma trybami gry i powiększającą się, przyjazną społecznością. Możemy kontaktować się z innymi graczami, umawiać się na pojedynki, rywalizować o sektory planety lub zrelaksować się grając samemu. Rozgrywka została tak zaprojektowana, by odwiedzać grę kilka razy dziennie, wykonać określone zadania i poczekać na możliwość dalszej gry. Zdarza się, że musimy być w grze o wyznaczonej godzinie, by walczyć w rozgrywce masowej – Batalia o Planetę. „Obrońcy” sprawdzają się idealnie na przerwę w pracy lub szkole – musicie tylko uważać, by nie dać się złapać.

Gra zasługuje na szczególną uwagę i zachęcam do poklikania oraz udziału w niesamowitej kosmicznej przygodzie. Warto podkreślić, że jest to w 100% polska produkcja, stworzona przez niezależnego dewelopera. Obrońcy Galaktyki jest dostępna na przeglądarki internetowe, a dzięki responsywnemu designowi pozwala na zabawę zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych (tablet i smartfon).