RoboManiac recenzja

RoboManiac przeniesie Cię na daleką planetę Centerrę, gdzie zmierzysz się w walce z innymi botami o miano jedynego władcy planety. Gra w unikalny sposób łączy najlepsze cechy gry RPG i menadżera sportowego, które zostały wzbogacone olbrzymią dawką humoru. RoboManiac jest dostępny w całości po polsku!

robomaniac_scr_1

Graj za DARMO

Po wejściu do gry, dowiadujemy się, że na dalekiej planecie Centerra ludzie zostali zmuszeni, by opuścić swoje kolonie. Katastrofa, niebezpieczne promieniowanie i po prostu prysnęli z nowo kolonizowanej planety. Koloniści uciekali w takim popłochu, że zostawili cały swój sprzęt, wliczając w to wszystkie pomagające im roboty. Po 30 latach, roboty obudziły się i stwierdziły, że istnieją. Od tej pory zapanowało jedno wielkie zamieszanie i totalna anarchia, aż roboty postanowiły zorganizować się na tyle, by stworzyć specjalne ligi. Co to takiego? Rodzaj wielkiego turnieju, w którym gracze wybierają rządzących. Tyle można powiedzieć z grubsza o fabule RoboManiaka.

robomaniac_scr_3

Na samym początku, zaraz po zarejestrowaniu konta, tworzymy bota nadając mu imię i rozdzielając punkty atrybutów. Następnie, przechodzimy dalej i jesteśmy niemal prowadzeni „za rączkę” przez samouczek, który bardzo rzeczowo tłumaczy nam podstawy rozgrywki. Będziesz rozwijał swojego bota na bardzo wiele sposobów, a najbardziej interesujące z punktu widzenia gracza jest zdobywanie nowych przedmiotów oraz awans na wyższe poziomy doświadczenia. Jedno i drugie zapewnia misje w grze, które wykonuje nasz bot, a które są podzielone na kilka obszarów (im wyższy poziom robota, tym do potężniejszych obszarów otrzymujemy dostęp). Misje dają też nieco inne nagrody i mają różne stopnie trudności w ramach wskazanego obszaru. Jak tylko nie będziesz wykonywał zadań, będziesz wysyłał swojego podopiecznego do Pośredniaka, gdzie będziesz szukał zatrudnienia – robot też musi pracować na swoje utrzymanie.

Ekonomia gry opiera się na trzech walutach, które funkcjonują obok siebie i uzupełniają się nawzajem. Podstawową walutą są Kredyty, którymi zapłacisz za większość przedmiotów i podstawowe czynności w grze. Rzadszą i cenniejszą walutą jest Uridium, która służy do badań naukowych i naprawy oraz polepszania przedmiotów. Najcenniejszą z walut jest Platinum, która przyśpiesza różne procesy i jest praktycznie nieoceniona podczas rozgrywki. Stając się częścią społeczności, trzeba używać zróżnicowanej taktyki, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty w rywalizacji z innymi graczami.

robomaniac_scr_2

Udział w turniejach jest jedną z najważniejszych elementów aktywności podczas rozgrywki w RoboManiaku. Trzeba cały czas rozwijać swojego robota, by ten był w stanie pokonać wymagających rywali. Inni gracze są i zawsze będą najtrudniejszymi przeciwnikami, więc gdy rozpoczynasz przygodę w trybach PvP, musisz być przygotowany jak tylko to możliwe. Każda wygrana walka stawia Cię w uprzywilejowanej pozycji i wpływa znacząco na Twój ostateczny wynik w turnieju. Co ważne, należy każdorazowo naprawiać swojego robota, ponieważ przedmioty się zużywają. Zepsuty premium daje niskie premie do atrybutów robota, a to z kolei sprawia, że staje się coraz słabszy…

RoboManiac to także duża dawka humoru, który jest wszechobecny. Już roboty wyglądają śmiesznie i pokracznie, a opisy w grze, komunikaty czy klimat nadają grze niepowtarzalnego klimatu. Fabuła przedstawia rzeczywistość, w której roboty odnajdują ślady pobytu ludzi i próbują ich naśladować z często bardzo różnym skutkiem. Humor to bardzo duży plus, szczególnie, że miewamy czasami dość tych wszystkich gierek, które traktują rzeczywistość za bardzo na serio. RoboManiac wyróżnia się pod tym względem na plus, biorąc pod uwagę inne produkcje przeglądarkowe.


(Robomaniac zwiastun)

Graj za DARMO

Zalety Ocena gry:Ocena
Zalety Połączenie RPG i managera sportowego
Zalety Warstwa wizualna gry
Zalety Rozsądne mikropłatności
Zalety Szerokie możliwości działania w grze
Zalety Humor
Wady
Zalety Nie dla każdego

Nasza ocena
RoboManiac to świetny miks gry RPG i sportowej. Produkcja łączy najlepsze cechy gatunków, by stworzyć coś czego jeszcze nie nigdy nie było – zabawą grę fabularną z walczącymi robotami. Twórcy gry idealnie połączyli rozwiązania RPG oraz funkcjonalności, które znamy z managerów sportowych. Czy jest to gra dla wszystkich? Nie wymyślono jeszcze nigdy takiej gry, która spodobałaby się wszystkim, ale RoboManiac z pewnością powinien zainteresować tych, którzy potrzebują odpoczynku od wymagających strzelanek, symulatorów czy gier akcji.

Dodatkowy powód, by zagrać? RoboManiac jest w całości po polsku i za darmo. Spróbujcie się wcielić w jednego z robotów zamieszkujących Centerrę, a przeżyjecie super przygodę!