Shakes & Fidget recenzja

Gra RPG w oparach absurdu i z mocnym przymrużeniem oka? Dostępna bezpłatnie po polsku na telefony, tablety i przeglądarki? Przedstawiam niezrównaną produkcję Shakes & Fidget!

shakes_fidget_scr_1
Graj za DARMO

Chyba wszyscy mamy czasami serdecznie dość, skomplikowanych i wymagających sprzętowo gier komputerowych. szukamy lekkiej, nieskrępowanej rozrywki. Tym przyjemniej się gra, kiedy odnajdujemy w grze pokłady humoru, to można znaleźć w Shakes & Fidget wyjątkowo łatwo. Ta mająca już kilka lat, świetna gra przeglądarkowa, dostała niedawno drugie życie, za sprawą wydania aplikacji do pobrania na telefony i tablety. Jak to RPGach bywa, zaczynamy od zaprojektowania postaci herosa. Wojownik, Mag lub Łucznik? Jak kto woli. Dostępne są opcje wyglądu i jesteśmy gotowi na przygodę. Karykaturalny klimat gry, widać już podczas tworzenia postaci, ale widać to jeszcze wyraźniej, kiedy znajdziemy się w miasteczku – bazie operacji. Gra polega na braniu udziału w przygodach, które trwają pewną ilość rzeczywistego czasu.

shakes_fidget_scr_3

Jeśli mamy szczęście i niezbędne umiejętności – wszystko kończy się sukcesem. W innym wypadku, zostajemy pokonani i dotyka nas sromotna klęska! Po co nam wspomniane misje? Ano po to, by otrzymać górę złota, przedmioty i bezcenne punkty doświadczenia, które windują w górę poziom doświadczenia naszego niezrównanego herosa. Pieniądze są równie ważne, ponieważ nie tylko możemy kupić za nie ekwipunek, ale wydajemy je na podnoszenie współczynników bohatera.

W miasteczku mamy kilka opcji – możemy iść na Arenę i bić innych graczy, albo uderzyć do Karczmy i tam wziąć udział w jakiejś misji/wyprawie. Oczywiście, lokacji jest znacznie więcej, a odkrywamy je w miarę awansowania postaci. Warto dodać, że lokacje są dodawane także przy okazji większych update’ów gry – dla każdego, znajdzie się coś nowego.

shakes_fidget_scr_2

Wszystkie zadania nie są na serio, dlatego nastawcie się na wykonywanie zadań w stylu: zabicie zająca mordercy, albo pokonanie demona fajtłapy i wiele, wiele innych. Nic tutaj nie jest na poważnie! Lekkość i sympatyczność gry, powinna spodobać się każdemu graczowi. Pamiętacie Hero Zero? Klimat jest bardzo zbliżony. Problemem obu tych tytułów jest powtarzalność podstaw rozgrywki – wykonujemy misje, upływa czas, potem kolejne i znowu. To nie koniecznie jest gra, która może rywalizować z darmowymi grami do pobrania. Jeśli jednak szukacie czegoś mniej zobowiązującego, to czemu nie?!

shakes_fidget_scr_4

Ponieważ gra jest przegladarkowa i ma już kilka dobrych lat, nie ma co liczyć na jakąś spektakularną grafikę – zresztą niepotrzebną. Shakes & Fidget jest w całości 2D i opiera się na zabawnych obrazkach i komiksowym stylu. Wszystko wydaje się rysowane ręcznie, co jest zaletą samą w sobie. Postacie wyglądają bardzo zabawnie i wszystkie są stworzone w stylu nie-do-końca-na-serio. Przyszła pora na pogawędzenie na temat mikropłatności, czyli zakup tzw. Magicznych Grzybków. Ta jedna z form waluty premium, to klucz otwierający każde drzwi i sprawiający, że nasza postać jest o wiele potężniejsza w walce. Poza tym, możemy na przykład wykupić tzw. Smoko-gryfa i przyśpieszyć wykonywanie zadań! Problem? Działa przez jedynie 14 dni, a nie jest kupowany na wieku wieków. Szkoda.


Graj za DARMO

ZALETY OCENA GRYOcena
Zalety Porządna dawka sympatycznego humoru
Zalety Przystępna, prosta i wciągająca produkcja RPG
Zalety Profesjonalna polska wersja językowa
Zalety Możliwość gry nie tylko przez przeglądarkę, ale także poprzez aplikację mobilną na Androida i iOS
WADY
Zalety Rozgrywka jest w zasadzie bardzo powtarzalna

NASZA OCENA
Shakes & Fidget to bardzo udana i sympatyczna produkcja, którą można z miejsca, jeśli nie pokochać, to przynajmniej polubić. Czy wszyscy gracze odnajdą się w wesołym świecie fantasy, gdzie nic nie jest na serio? Jak najbardziej! Wszechobecna prostota, przyjemna rozgrywka – chociaż popada w pewien schemat – ładna oprawa wizualna i Jeśli okno przeglądarki nie pasuje, można pobrać aplikacje na Androida i iOS, by w ten sposób, bawić się przy użyciu urządzenia mobilnego!