Star Trek Online recenzja

Star Trek Online to bezpłatne MMORPG dla wszystkich graczy szukających kosmicznej chwały! Jako oficer Kosmicznej Floty, ruszysz na podbój kosmosu i to we własnym statku kosmicznym!

star_trek_online_scr_1
Graj za DARMO

Czy jesteście gotowi na podróż w najdalsze zakątki galaktyki, by dotrzeć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek? Fani gier science-fiction, których nie rozpieszczają twórcy darmowych gier, nie mogą pozwolić sobie na możliwość szerokiego wyboru. Star Wars: The Old Republic, Star Trek Alien Domain czy sędziwy DarkOrbit – przyznacie, że nie jest tego za wiele. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę gatunek MMORPG. Twórcy Star Trek Online wyszli nam jednak naprzeciw i stworzyli grę, w której możemy wcielić się w postać jednego z ambitnych oficerów Kosmicznej Floty. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że otrzymujemy własny kozacki statek kosmiczny, którym będziemy zwiedzać nieznane zakątki galaktyki! Rok 2049 to czasy wielkich odkryć w kosmosie, kontakt z nieznanymi dotychczas światami i kulturami, ale także i brutalne wojny międzygwiezdne. W końcu podróż w nieznane, nie zawsze oznacza piknik.

star_trek_online_scr_2

Postać oficera możemy rozwijać na trzy różne sposoby; Oficer Taktyczny to ubrany na czerwono specjalista, który zna się przede wszystkim na walce i krzywdzeniu swoich oponentów; Oficer Inżynier chodzi ubrany na żółto i potrafi schować się za tarczami energetycznymi, by w ten sposób brać na siebie ogień wroga; Oficer Naukowy to ekspert w leczeniu, który wydrze z łap śmierci nie jednego śmiertelnie rannego towarzysza, a łazi przy tym w niebieskim stroju. Z grubsza taki właśnie istnieje podział klas w Star Trek Online. Zaskoczenie czeka nas już trakcie gry, bo rozgrywka posiada 2 równoległe tryby; widok w trybie statku kosmicznego i tryb zza pleców głównego bohatera. Oryginalny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie, bo przeskakiwanie między trybami gry, uważam za bardzo dobry pomysł – gramy raz tak, raz tak.

star_trek_online_scr_4

Najważniejsza część gry to jednak klasyczne MMORPG, czyli bieganie postacią po różnych planetach i kompletowanie zleconych nam wcześniej misji. Jest to niezbędne, by rozwijać postać i podążać coraz dalej. Misje są dość zróżnicowane i Star Trek możemy zaliczyć do gry MMORPG nowej generacji – starsza generacja opiera się w głównej mierze na grindzie. Tak więc, będziemy krążyć po systemach słonecznych i łazić po licznych planetach, gdzie czeka na nas cała masa przygód. Zadanie nie nudzą i powinny dać wiele godzin przedniej rozrywki. Kolejny element gry jest związany z modyfikowaniem posiadanego przez nas statku kosmicznego. Asortyment jest bardzo bogaty i powinien spodobać się wszystkim, którzy lubią mieć szerokie pole manewru; torpedy, miny kosmiczne, działa, działka, potężne lasery czy opancerzenie i inne ciekawe dodatki.

star_trek_online_scr_3

Nie można także zapomnieć o rodzajach napędu, który możemy dowolnie wymieniać. Oczywiście, wszystko ma swoją cenę i jak zwykle w MMORPG, stopniowo odblokowujemy dostęp do coraz to potężniejszych zabawek. Pieniądze odgrywają także bardzo istotną rolę, dlatego bez odpowiedniej ilości wewnętrznej waluty, nie jesteśmy w stanie posiadać wszystkiego naraz. Zdobywanie majątku w każdym MMO to długi proces, dlatego nastawcie się na cierpliwą i regularną pracę. Z czasem odkryjecie bardzo wiele fantastycznych opcji, przedmiotów czy statków kosmicznych.

Skoro mowa o pieniądzach, warto także wspomnieć o tym, że Star Trek Online posiada normalną subskrypcje, która znosi bardzo wiele limitów. Na szczęście, w darmowych grach MMORPG limity nie obejmują najważniejszych, ale wybranych części gry. Pocięcie gry w ten sposób, ma trochę plusów, szczególnie biorąc pod uwagę zasobność polskiego portfela – niestety, ceny nie są zaprojektowane na nasz rynek i powinny być 2-3 razy niższe. Rozumiem płacić za grę 10 zł, ale już 30-50 zł miesięcznie to trochę za dużo.

Graj za DARMO

ZALETY OCENA GRYOcena
Zalety Porządne i bardzo dopracowane MMORPG
Zalety Dwa tryby gry – statek kosmiczny i klasyczny, zza pleców
Zalety Solidna oprawa audiowizualna
Zalety Częste aktualizacje
WADY
Zalety Pożeracz czasu, jak większość MMORPG

NASZA OCENA
Jeśli są jeszcze tacy, którzy mogą pozwolić sobie na granie w MMORPG – z racji bezlitosnego pożerania przez nie czasu – to powinni sięgnąć po Star Trek Online. Aktualnie obok Aion i Star Wars: The Old Republic to jedna z najbardziej interesujących propozycji na rynku MMORPG. Bardzo dobra grafika, spora ilość graczy, dwa tryby gry i fajny świat oparty na jednym z najpopularniejszym uniwersum współczesnej popkultury. Czego chcieć więcej? Polecam wam też grę rozgrywającą się w tym samym uniwersum, czyli Star Trek Alien Domain!