War Thunder recenzja

Jeden z najpopularniejszych symulatorów wojennych, łączących w sobie potyczki samolotów oraz rozgrywkę opierającą się na walce czołgów. Gaijin stworzył jedną z najlepszych darmowych gier do pobrania na rynku!

war_thunder_scr_1
Graj za DARMO

Moda na symulatory wojenne rozpoczęła się wraz z niesamowitym sukcesem World of Tanks, który praktycznie rozniósł w pył konkurencję! Blisko 80 milionów graczy mówi samo za siebie. O ile Wargaming.net skupił się na walce czołgami, tak twórcy War Thunder, skupili się wyłącznie na walce samolotów 2 Wojny Światowej. Dalej był World of Warplanes – który nawiasem mówiąc wypada dość blado w porównaniu do War Thunder – wydany z wielką pompą World of Warships, a w między czasie War Thunder został wzbogacony o tryb walki pojazdami pancernymi! W zależności od samopoczucia i ochoty, możesz wybrać latanie lub walkę na ziemi, przy czym, część trybów walki czołgami posiada już udział walki w powietrzu – gracz może dołączać do gry czołgami w samolocie. Jak na razie są cztery zróżnicowane nacje, którymi zagrasz w trybie walk pancernych (Rosja, Niemcy, USA i Wielka Brytania), natomiast 5 nacji w trybie samolotowym (USA, Japonia, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania). Każda z nacji posiada własne drzewko technologiczne, które, krok po kroku, rozwijamy poprzez odblokowanie kolejnych czołgów i samolotów.

war_thunder_scr_2

Czołgi zostały podzielone na kilka typów: ciężkie, średnie, lekkie, ale nie należy także zapominać o działach pancernych i samobieżnej broni przeciwlotniczej (w końcu do samolotów także pasowałoby postrzelać). Co do samolotów, podział jest następujący: myśliwce, bombowce, ciężkie myśliwce i samoloty odrzutowe i szturmowe. Możemy zagrać legendarnym uzbrojeniem, takim jak myśliwiec BF 109, Spitfire, czołg Tygrys, Pantera, T34 czy potężny IS 2 i 3. Łącznie dostępnych jest kilkaset pojazdów lądowych i kilkaset samolotów. Odblokowanie tych niesamowitych zabawek, wymaga co prawda czasu i cierpliwości, ale jazda/latanie to niezapomniane przeżycie! W miarę gry, możemy także ulepszyć wybrany samolot/czołg, poprzez dodanie dodatkowego pancerza, ulepszenie silnika, układu jezdnego czy pocisków do dział i działek. Skutek? Znacznie lepsze możliwości bojowe podczas potyczek z innymi graczami.

war_thunder_scr_4

War Thunder to także kilka rodzajów starć PvP w trzech zróżnicowanych trybach: bitwy zręcznościowe, historyczne oraz realistyczne. Różnią się one poziomem realizmu i poziomem umiejętności, jaki powinien dysponować gracz – realistyczne są naprawdę wymagające. Gra nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki temu, dla wielu graczy jest wyzwaniem i rozrywką zarazem. Za każdą bitwę jesteśmy nagradzani zarówno wewnętrzną walutą (Srebrne Lwy), jak i Punktami Badań, za pomocą których odblokowujemy nowe samoloty i naziemne zabawki. Teatr działań wojennych? Praktycznie cały świat, poczynając od Chin, a skończywszy na sercu III Rzeszy, podczas walk w Berlinie. Mapy są regularnie modyfikowane/dodawane, dlatego nie powinniście się znudzić. Najbardziej zróżnicowane wydają się walki powietrzne, w których skupiamy się, albo na walce myśliwców, albo na bombardowanie celów naziemnych. Możesz też robić jedno i drugie, w zależności od używanego samolotu.

war_thunder_scr_3

Na wiele pochwał, zasługuje, zarówno dźwięk i wysokiej jakości grafika, którą możemy elastycznie modyfikować, w zależności od posiadanego komputera. Najwyższe detale użyte w War Thunder, to praktycznie filmowa jakość. Dźwięk? Warkot pracy silników, „melodia” karabinów maszynowych i działek? Po prostu palce lizać! O mapach także mogę się wypowiadać w samych superlatywach, chociaż chciałbym ich zdecydowanie więcej. Deweloperzy sukcesywnie dodają kolejne zróżnicowane mapy, także w klimatach zimowych.

Mikropłatności? W strzelankach nie rzutują tak bardzo na rozgrywkę, jak w wypadku bezpłatnych strategii, ale muszę powiedzieć, że ich wpływ na progres jest bardzo duży. Mikropłatności to zarówno możliwość zakupu maszyn premium, jak i konto premium, które podwaja zarówno zyski w walucie (Srebrne Orły), jak i w Punktach Badań – bez których, ani rusz. Wybór konta premium dwukrotnie zwiększa ilość pieniędzy i Punktów Badań, dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością na wyższych tierach gry.

Graj za DARMO

ZALETY Ocena gry:Ocena
Zalety Czołgi i samoloty!
Zalety Rewelacyjna oprawa audiowizualna!
Zalety Trzy ekscytujące tryby rozgrywki!
Zalety Profesjonalne spolszczenie
Zalety Elastyczne ustawienia graficzne
WADY
Zalety Trudno wskazać

NASZA OCENA
War Thunder to darmowa gra, której nie powinien ominąć żaden współczesny gracz. Możliwość toczenia pojedynków powietrznych, walka na ziemi przy użyciu pojazdów pancernych, w tak niesamowitej oprawie graficznej – War Thunder oferuje olbrzymie możliwości i to bezpłatnie! W ramach trzech zróżnicowanych trybów rozgrywki zagrasz na dziesiątkach plansz przy użyciu setek pojazdów! Do tego wydajny silnik gry, rozsądne mikropłatności i stale powiększająca się społeczność wokół gry. Zasadnicze pytanie brzmi, czy wybrać World of Tanks czy War Thunder? Na to pytanie będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami – obie gry mają bardzo zbliżony, wielki potencjał.

War Thunder wymaga pobrania i to nie małego klienta gry, ale ponieważ jest dostępna bezpłatnie, to dlaczego nie spróbujesz? Zarejestruj się już dzisiaj, a czeka Cię olbrzymia dawka emocji.