World of Tanks recenzja

World of Tanks to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gier online, oferująca graczom masowe bitwy wojenne przy użyciu czołgów i dział pancernych. Aktualnie gra osiągnęła blisko 100 milionową liczbę kont – liczba ta stale rośnie. Zobaczmy razem, czy warto poświęcić jej więcej uwagi…

world_of_tanks_scr_1
Graj za DARMO

Studio Wargaming, przetarło szlak innym deweloperom, tworząc niesamowitą i wciągającą symulacje – World of Tanks. Pokazało wszystkim, że posiadanie wielomilionowej rzeszy graczy jest w zasięgu praktycznie każdego studia, pod warunkiem, odpowiednio rozwijanego produktu. Bezustannie, od ponad 5 lat, Wargaming rozwija swój flagowy produkt. Po rejestracji i pobraniu niemałego klienta WoT, swoje pierwsze kroki, będziesz stawiał w wygodnym i dopracowanym samouczku. Będziesz otrzymywać polecenia w języku polskim, dlatego nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów ze skompletowaniem misji. Sterowanie czołgiem jest zarówno bardzo przyjemne, jak i proste, ponieważ nawiązuje do sterowania AWSD znanego ze strzelanek. Najważniejszą częścią WoT jest partycypacja w różnych bitwach PvP.

world_of_tanks_scr_2

Gracze nagradzani są proporcjonalnie do włożonego wysiłku podczas bitwy i otrzymują zarówno więcej nagrody pieniężnej, jak i punktów doświadczenia. Wszystko zależy od umiejętności poszczególnych graczy oraz ich pracy zespołowej. Trochę szczęścia również się przydaje. Wszyscy chętni, na przyśpieszenie progresu w grze, mogą spróbować wykupić konto premium, podwajające ilość zdobytych nagród. Grając odblokowujemy kolejne maszyny do gry. Maszyny zostały podzielone na trzy podstawowe typy; gracze mogą zagrać czołgami, artylerią samobieżną oraz niszczycielami czołgów. W zależności od wyboru dostaniemy pojazd o nieco innej charakterystyce, co oznacza, że należy dostosować do niego swój styl gry.

world_of_tanks_scr_4

Mając to na uwadze, gracz, może brać udział zarówno w walce bardziej bezpośredniej (czołgi i niszczyciele czołgów), jak i ostrzeliwać pole bitwy z większej odległości (artyleria). Jedną z niebywałych atrakcji dostępnych w World of Tanks jest kontakt z niesamowitymi pojazdami z okresu lat 30 XX wieku, 2 wojny światowej i tych późniejszych. Legendarny czołg Pantera, Sherman, Tygrys, T-34, IS-2, Matylda czy potężny Maus – to tylko pierwsze z brzegu maszyny, będące na wyciągnięcie ręki dla wszystkich graczy.

Bitwy rozgrywane są na wszechstronnych obszarach, które wymagają, dobrej znajomości terenu i rozsądnego zachowania wobec rozgrywanych wydarzeń. Ilość teatrów działań wojennych, może przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy – przemierzymy obszary od Stalingradu po chińską Mandżurię! Liczy się gra drużynowa, umiejętność znalezienia bezpiecznego miejsca dla pojazdu i celnego strzału.

world_of_tanks_scr_3

Producent – studio Wargaming – bezustannie pracuje nad poszczególnymi elementami rozgrywki, dodając nie tylko kolejne formy gracz kontra gracz, ale także kolejne fantastyczne pojazdy. Stałym i powtarzalnym elementem rozgrywki są eventy, rozgrywające się z bardzo różnych okazji – z okazji świąt, rocznic wydarzeń historycznych lub wielu innych okazji. Gra World of Tanks osiągnęła tak niebywałą popularność, że twórcy postanowili stworzyć podobne gry, tyle, że dotyczące walk samolotów – World of Warplanes – oraz starcia morskie w postaci World of Warships.

Graj za DARMO

ZALETY OCENA GRYOcena
Zalety Najpopularniejsza darmowa gra MMO oparta o klienta – prawie 100 milionów graczy!
Zalety Wysokiej jakości oprawa audiowizualna
Zalety Nacisk rozgrywki na tryby gracz kontra gracz PvP
Zalety Niesamowite pojazdy pancerne, w tym legendarne czołgi – Tygrys, Pantera, T34 czy Sherman!
Zalety Piekielnie wciąga!
WADY
Zalety Dyskusyjne aktualizacje, które wzbudzają kontrowersje u starszych stażem graczy…

NASZA OCENA
Czy dziesiątki milionów graczy może się mylić? Raczej nie, szczególnie, że World of Tanks jest cały czas rozwijany, dokładane są nowe czołgi, tryby gry, turnieje czy eventy. Oczywiście możesz spotkać narzekania innych graczy: „to nie ta gra co kiedyś”, albo „przez mikropłatności odechciewa się wszystkiego!”, ale w ramach produkcji w modelu Free to Play, World of Tanks to wciąż jedna z najlepszych gier. Nie mam co do tego nie mam wątpliwości. Świetna oprawa audiowizualna, zróżnicowane formy rozgrywki, stale powiększająca się liczba pojazdów pancernych i bardzo aktywna społeczność gry – czego chcieć więcej?…